Droga do matury rozpoczyna się już w pierwszej klasie szkoły średniej – w liceum ogólnokształcącym lub w techniku. Od pierwszej klasy każdy uczeń powinien na poważnie zacząć myśleć o tym egzaminie. Podręczniki Nowa Era, jakie bardzo często wykorzystywane są w szkole średniej, pomagają w odpowiednim przygotowaniu się nie tylko do egzaminów sprawdzających, ale również do końcowego egzaminu dojrzałości. Nauczyciele po części odpowiedzialni są za przygotowanie uczniów do matury. Również rodzice powinni kontrolować stopień wiedzy u swoich dzieci, które przygotowują się do matury.

“To się czyta!”

Podręcznik do języka polskiego dla klasy 2 branżowej szkoły I stopnia, który pozwala na dobre opanowanie całego materiału. Anna Klimowicz, Joanna Ginter to autorki tej książki, dzięki której młodzi uczniowie będą przygotowywać się do pisania własnych tekstów. Jest to dobry wstęp do tego, aby w przyszłości, na maturze napisać piękną pracę na zadany temat, która na dodatek podbije serca komisji egzaminacyjnej. Do tego w środku zostały zamieszczone różnego rodzaju teksty, dzięki czemu uczniowie mogą zapoznać się z różnymi rodzajami, jakie można spotkać we współczesnej kulturze. Autorki starały się czerpać z tematów bliskich młodzieży, dzięki czemu będą oni bardziej zainteresowani tym, co znaleźć można w książce. Książka nie tylko bazuje na treściach literackich, ale szeroko są tu omawiane filmy i seriale, jakie nawet dzisiaj emitowane są w kinie, czy też w telewizji.

“Prosto do matury 2”

Podręcznik do matematyki dla liceum ogólnokształcącego i technikum, który pozwoli zrozumieć liczne zagadnienia. Zakres podstawowy i rozszerzony pozwala na opanowanie wiedzy, która okaże się przydatna w ostatniej klasie, podczas egzaminu dojrzałości. Maciej Antek, Krzysztof Belka, Piotr Grabowski stworzyli podręcznik z myślą o wszystkich uczniach, którzy do matury z matematyki będą podchodzić. Nawet słabsi uczniowie otrzymują szanse na to, aby nadrobić wszystkie zaległości, dzięki temu, że wszystkie pojęcia uporządkowane są w odpowiedni sposób. Podręcznik pozwala przećwiczyć algorytmy i strategie matematyczne. Są one bardzo przydatne, jeżeli chodzi o rozwiązywanie różnego rodzaju problemów matematycznych. Książka obfituje również w dużą ilość zadań. Może ta informacja niekoniecznie spodoba się uczniom, ale są one bardzo przydatne, ponieważ dzięki nim utrwala się zdobytą wiedzę. Po każdym dziale zostały zamieszczone powtórzenia z przykładowymi zadaniami.